Využití palet v domě

Palety jsou zajímavým prostředkem k výrobě bytových doplňků. Díky opracování mohou získat několik podob. Avšak je důležité si zjistit, zda se jejich dřevo dá opravdu použít a práce s nimi občas nemusí být jednoduchá. Výsledek však jistě stojí za to.
vyskládané palety
            Postel je asi prvním nápadem, který se vynoří v hlavě při pohledu na palety. Postele z palet vypadají nádherně, jsou zajímavé a mohou sloužit i jako různé poličky, tudíž nepotřebujete žádný noční stolek. K posteli pro dva potřebujete alespoň 12 palet (2 patra palet), ale práce budou pouze s ořezáním posledních dvou kusů. Prakticky však máte hotovo už tím, že je získáte.
            Dále se dají využít jako pohovka. Například existují již vyrobené sedačky pro děti z palet, ty jsou samozřejmě z mnohem menšího počtu palet a je třeba je opracovat, aby se dítě nezranilo. Ovšem do malého pokoje je taková pohovka pro případné kamarády vítaným prvkem.
            Houpací postel na zahradě? Ano, i k tomu lze využít palety a ano, opravdu to existuje. Stačí vám paleta a pevný provaz, ukotvíte 4 konce a máte hotovo. Samozřejmě je třeba navrch přiložit vrstvu, aby pro vás postel byla pohodlná. Tento nečekaný prvek na zahradě může oslovit mnoho budoucích návštěv.
stohy palet
            Z palet můžete vytvořit například televizní stolek, kterému stačí přesně šířka jednoho roštu. Při seřezání a navrstvení těchto částí na sebe můžete dosáhnout i slušné výšky stolu. Připevněte však kusy k sobě, aby se vám nezačal stůl bortit.
            Při upevnění palet na zeď si můžete vytvořit z palet dokonce poličky, nebo v jiném případě, když je upevníte ven, tak místo pro květiny. Díky přírodnímu materiálu zahradě dodáte příjemnou atmosféru. Díky těmto vychytávkám si můžete jednoduše ze svého domu zajímavé inspirativní místo, které se bude tvářit velice přírodně a minimalisticky. Jak pojmete svou výzdobu už je jen a jen na vás.